26 Ağustos 2007 Pazar

Fal Nedir ?

Fal Nedir ?

Fala inanmayın ama falsızda kalmayın..! Bu sözü duymayanınızın olduğunu sanmıyorum. Peki hiç düşündünüz mü nasıl oluyor da oluyor..?

Herkes yaşamındaki bazı dönemleri merak eder. O dönemler özel dönemlerdir. Acaba o dönemlerde neler olacaktır? Gelecek öğrenile bilinir mi? Buna imkan var mı?

Fallar çok çeşitlidir. Dünyada kullanılan yada bilinen fal sayısı binden fazladır desek abartmış olmayız.

Her Şeye rağmen gelecek yinede belli ortamlar ve metotlar içinde görülebilir.

Falların hepsinde amaç hep aynıdır. Geleceğin görülmesine çalışılır. Bunların bazıları üst düzeyde bilgi gerektiren mistik veya akült yöntemlerdir. Daha da ötesi doğuştan gelen bazı algılama yöntemleridir. Benim burada sizlere açıklayacağım fallar bunların dışında; Mistizm gerektirmeyen yöntemler olacaktır.

Günlük Astrolojik Tahminler Falmıdır ?

Başlıkta yer alan sorunun cevabını verebilmek için "astrolojik tahmin" ve "fal" kavramlarının düzgünce tanımlanması yeterli. Zira "fal"cılık yapmakla, "astrolojik tahmin" yapmak birbirinden farklı işler. "Astrolojik tahmin" asla "fal"cılık değildir, ama kimi falcılar "astrolojik veriler"i kullanabilirler...

Astroloji "gelecek hakkında tahminler"de bulunur... Ama bu, bir "hava tahmin raporu"ndan daha farklı, ya da daha fazla birşey değildir. Yarın havanın yağışlı olacağı söylenirse size, bunun belli bir "gerçekleşme" potansiyeli olduğunu bilirsiniz. Ama ertesi gün evde oturmak, ya da yağmur var diye çizme ve yağmurluk giymek, ya da bunları evde bırakıp iliklerinize kadar ıslanmak SADECE sizin seçiminizdir. Yalnızca ve yalnızca, sonuçlarına katlanmak zorunda olduğunuz "kişisel" seçiminizdir.

Evinizi yağmurda su basma tehlikesi varsa çoluğu çocuğu toplayıp kuzeninizin evine yollanır, ya da korku içinde yağmurun yağmamasını ya da az yağmasını dileyerek evde oturup olacakları beklersiniz. Kuzen evine yatılı gitmenin de, siz evdeyken evi su basmasının da farklı "zor" sonuçları vardır. Ve bu "zor" sonuçlara katlanmak, "seçimi yapanın kendiniz olduğunun kesin olarak bilincinde olduğunuz sürece" KOLAYdır! Astroloji'nin sırrı burada işte...

İlgilinebileceğiniz Diğer Yazılar;

Tarot Nedir ?
Kahve Falı
Astroloji Nedir ?